Захист адвоката за ст. 115, 121 КК України та в інших злочинах проти життя та здоров’я

Одними з найтяжчих та найсерйозніших злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України, є злочини проти життя та здоров’я людини, а саме: умисне вбивство, вбивство через необережність, вбивство вчене при перевищенні меж необхідної оборони, умисне тяжке тілесне ушкодження, побої та мордування, катування та інші.

 

Кримінальне законодавство передбачає, що вищезазначені злочини можуть бути вчинені умисно чи не умисно (по необережності), а також встановлює певні обставини, що полегшують або обтяжують покарання.

 

В залежності від виду та тяжкості злочину, ступеню вини особи, а також наявності полегшуючих чи обтяжуючих обставин, за скоєння злочинів проти життя та здоров’я людини передбачені різні покарання: виправні роботи, обмеження волі, позбавлення волі на різний строк та, навіть, довічне ув’язнення.

 

Адвокати з кримінальних справ АБ «Добринь» мають кваліфікацію і значний досвід захисту обвинувачених та представництва потерпілих у злочинах проти життя та здоров’я людини. Після детального вивчення обставин справи ми розробляємо ефективну стратегію, яка відрізняється для кожного окремого клієнта, представляємо інтереси клієнта під час досудового слідства та розгляду справи у суді.

 

У своїй роботи завжди прикладаємо максимум зусиль для дієвого захисту прав осіб, що звернулись до нас за кваліфікованою правничою допомогою!

 

Послуги, що надають наші адвокати у кримінальному провадженні у злочинах проти життя та здоров’я:

 

 • надання попередніх консультацій підозрюваному, обвинуваченому або;
 • ознайомлення з матеріалами кримінальної справи;
 • розробка стратегії захисту в результаті дослідження матеріалів кримінальної справи;
 • представництво інтересів потерпілого чи обвинуваченого у кримінальному провадженні. Складання та подання цивільного позову про відшкодування матеріальних збитків чи моральної шкоди;
 • збирання доказів та долучення їх до кримінального провадження;
 • участь у слідчих діях;
 • контроль за дотриманням слідчими органами вимог процесуального законодавства щодо порядку ведення досудового слідства;
 • оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування;
 • представництво потерпілого та захист обвинуваченого у кримінальному провадженні під час розгляду справи у суді у всіх інстанціях;
 • підготовка та подання позову про стягнення матеріальної та моральної шкоди з особи, винної скоєнні злочину;
 • за необхідності, підготовка документів про примирення обвинуваченого та потерпілого.

АДВОКАТ У КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ

  Збережіть свій час

  Ваш адвокат передзвонить, щоб дізнатися про деталі справи. Чесно пояснить, чи варто витрачати гроші на суд та які перспективи.

   

  За результатами представництва потерпілого адвокати можуть досягти:

  • стягнення матеріальних збитків та моральної шкоди;
  • доведення обвинувачення в суді разом з прокурором;
  • повний контроль дій прокурора з метою недопущення проявів корупції

   

  Допомога адвоката у кримінальних справах щодо злочинів проти життя та здоров’я.

  Нажаль, від посягань на життя та здоров’я ні хто не застрахований. Якщо людина стала жертвою злочину проти її життя чи здоров’я, або ж її неправомірно звинувачують у скоєнні такого злочину – бажано неодмінно звернутись до адвоката для можливості отримання кваліфікованої правничої допомоги та відповідного захисту своїх порушених прав, покарання винної особи, а також відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої злочином.

   

  Ця категорія справ доволі складна і не володіючи певними теоретичними знаннями та практичним досвідом, дуже важко отримати бажаний результат та досягти захисту своїх прав під час досудового розгляду кримінального провадження та розгляду справи безпосередньо у суді. Лише адвокат, який має досвід захисту у кримінальних справах щодо злочинів проти життя та здоров’я людини може надати кваліфіковану допомогу, захистити права потерпілого, а також зменшити ризик затримання, арешту чи притягнення до кримінальної відповідальності особи, яку звинувачують у вчиненні вищезазначеного злочину.

   

  Завдання адвоката, який представляє потерпілого від злочину проти життя та здоров’я – довести розмір фізичної та моральної шкоди, завданої потерпілому, не допустити порушень прав його клієнта, слідкувати за дотриманням слідчими органами норм законодавства під час здійснення досудового слідства (та своєчасно оскаржувати допущені слідчими органами порушення), вимагати та надавати необхідні докази для пред’явлення винній особі покарання, яке відповідає тому рівню фізичної шкоди, яка була нанесена потерпілому, приймати участь у слідчих діях та інше.

   

  Якщо ж адвокат захищає інтереси особи, яку обвинувачують у скоєнні злочину, то його основним завданням є доведення невинуватості чи пом’якшення покарання клієнта. Наприклад, якщо особа неумисно нанесла потерпілому легкі тілесні ушкодження, а слідчі органи пред’являють обвинувачення у нанесенні середніх тілесних ушкоджень, вчинених умисно. Захисник у такому випадку повинен вміти розробити дієву стратегію захисту,  чітко визначити наявність та ступінь вини  підозрюваного чи обвинуваченого, зібрати докази, які це підтверджують, дізнатись, чи є якісь пом’якшуючі вину обставини та долучити їх до матеріалів кримінальної справи, підготувати свого клієнта до допитів у слідчих органів та участі у судових засіданнях, за необхідності, укласти примирення між потерпілим та обвинуваченим

   

  Адвокати з кримінальних справ АБ “Добринь” найчастіше захищають клієнтів у таких кримінальних правопорушеннях: 

   

  • ст. 115 КК умисне вбивство , тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині,- карається позбавлення волі на строк від семи до п’ятнадцяти років, довічне позбавлення волі
  • ст. 121 КК умисне тяжке тілесне ушкодження чи таке, що спричинило втрату будь-якого органу або його функцій, каліцтво статевих органів, психічну хворобу або інший розлад здоров’я, поєднаний зі стійкою втратою працездатності не менш як на одну третину, або переривання вагітності чи непоправне знівечення обличчя – карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років. Якщо злочин вчинений способом, що має характер особливого мучення, групою осіб, а також з метою залякування потерпілого або інших осіб, чи з мотивів расової, національної або релігійної нетерпимості, або на замовлення, або спричинило смерть потерпілого – покаранням є позбавленням волі на строк від семи до десяти років.
  • ст. 122 КК умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження – умисне ушкодження, яке не є небезпечним для життя, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров’я або значну стійку втрату працездатності менш як на одну третину – карається виправними роботами на строк до двох років, обмеженням волі на строк до трьох років, позбавленням волі на строк до трьох років. Ті самі дії, вчинені з метою залякування потерпілого або його родичів чи примусу до певних дій або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості – караються позбавленням волі від трьох до п’яти років.
  • ст. 125 КК умисне легке тілесне ушкодження – карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року. Якщо таке ушкодження спричинило короткочасний розлад здоров’я або незначну втрату працездатності – покаранням є штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, громадські роботи на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, виправні роботи на строк до одного року, арешт на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до двох років.

  Також адвокатами здійснюється захист за ст. ст. 116, 117, 118, 119, 120, 123, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, Кримінального кодексу України

   

  Як підсумок можна зазначити одне – результат розгляду кримінальної справи у злочинах проти життя та здоров’я людини залежить від кваліфікації та досвіду адвокату.