Адвокат з нерухомості у Дніпрі
Плануєте придбати квартиру, будинок, земельну ділянку чи іншу нерухомість для себе чи ведення бізнесу? При покупці нерухомості може виникнути низка проблем, внаслідок яких покупець не зможе користуватися та розпоряджатися придбаним майном, втратить свої гроші.
Навіщо звертатися до юриста при покупці квартири?
Для мінімізації ризиків перед оформленням договору купівлі-продажу необхідно перевірити всі документи щодо об’єкта нерухомості. Тому рішення про купівлю нерухомості найкраще приймати після консультації з юристом.
Наші адвокати мають великий досвід у супроводі угод з купівлі нерухомості, нададуть необхідні консультації, перевірять всю документацію, а також супроводжують укладання угоди у нотаріуса.
Багато хто вважає, що якщо угоду з купівлі нерухомості здійснює нотаріус, то до юриста можна не звертатися, адже нотаріус перевірить усі необхідні документи. Проте, нотаріус не перевіряє об’єкт нерухомості та документи продавців. Відповідно до закону, нотаріус не несе відповідальності, якщо особа, яка звернулася до неї, подала неправдиву інформацію щодо будь-якого питання, пов’язаного із здійсненням нотаріальної дії, недійсні чи підроблені документи або не заявила про наявність третіх осіб, прав та інтересів яких може стосуватися нотаріальну дію. При оформленні угоди з купівлі нерухомості нотаріус лише перевіряє реєстрацію об’єкта нерухомості у державному реєстрі та відсутність арештів та заборон відчуження даного об’єкта.
Саме тому, щоб уникнути проблем, для перевірки всієї необхідної документації щодо об’єкта нерухомості та прав продавця на такий об’єкт, варто звернутися до адвоката з нерухомості.
При покупці нерухомості можуть виникнути такі проблеми:
нерухомість може бути під арештом, заставою чи іпотекою;
об'єкт нерухомості може бути предметом спору, що розглядається в судовому порядку;
земля, де розташований об'єкт нерухомості, не належить продавцю чи має інше цільове призначення;
незаконність набуття попередніх прав власності на об'єкт нерухомості;
Продавцем можуть бути надані підроблені, не дійсні документи.
Записатися на консультацію
Основні етапи перевірки нерухомості перед покупкою, які проводять наші юристи:
- Перевірка документів власника та попередніх власників об’єкта нерухомості (справжності паспорта та ІПН, інформація про продавця у реєстрі боржників, автоматизовану систему виконавчих проваджень, реєстр судових справ, перевірка документів про право власності продавця на об’єкт майна тощо).
- Перевірка об’єкта нерухомості з моменту його реєстрації та до моменту продажу (інформації про об’єкт у державному
реєстр речових прав на нерухоме майно; інформації за даними БТІ; у реєстрі судових рішень; наявності арештів, застав, іпотек та ін.).
- При купівлі земельної ділянки, будинку чи іншої будівлі – перевірка документів, що підтверджують право власності на земельну ділянку, а також відповідність цільового призначення земельної ділянки її фактичному використанню.
- Перевіряє законність переходів прав власності на об’єкт нерухомості.
- При купівлі об’єкта первинної нерухомості: перевірка дозволу на будівництво, сертифікат про введення об’єкта в експлуатацію та ін. Перевірка даних про компанії, що будують об’єкт, у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Єдиному реєстрі підприємств, щодо яких відкрито провадження про банкрутство, у реєстрі судових рішень, у реєстрі боржників, автоматизованій системі виконавчих проваджень, перевірка статутних документів та ліцензій).
- Перевірка інформації про нотаріуса.
Основні види спорів, що виникають щодо об'єкта нерухомості:
витребування майна у сумлінного набувача;
визнання договору купівлі-продажу недійсним;
визнання права власності на нерухоме майно;
витребування майна із чужого незаконного володіння;
спори, що виникають у разі самовільного будівництва.
Одними з найпоширеніших суперечок вважаються суперечки про витребування майна у сумлінного набувача.
«Добросовісний набувач» – це особа, яка не знала, і не могла знати, що вона придбала об’єкт нерухомості у особи, яка не мала права цей об’єкт відчужувати.
Відповідно до статті 330 Цивільного кодексу України, у разі коли майно відчужується особою, яка не має на це право, сумлінний набувач отримує право власності на такий об’єкт, якщо відповідно до закону таке майно не може бути витребоване у нього назад.
Власник об’єкта нерухомості може зажадати майно від сумлінного набувача, який придбав таке майно на платній основі, у таких випадках: якщо майно було втрачено власником або особою, якій власник передав його у володіння; вкрадено у них або вибуло з їхнього володіння іншим способом не з їхньої вини (ст. 388 Цивільного кодексу України)
Суперечки щодо нерухомого майна можуть вирішуватись як у досудовому порядку (шляхом переговорів) або в судовому порядку. Найчастіше такі суперечки розглядаються саме у судах.
У випадку, якщо ви є власником, у якого з володіння вибуло нерухоме майно, якщо угоду з купівлі нерухомості, в якій ви є покупцем, хочуть визнати недійсною, а також у разі виникнення інших спорів щодо вашого нерухомого майна, найкраще звернутися до адвокату.
При вирішенні суперечок про нерухомість існує велика кількість нюансів, вирішити які без допомоги адвоката з нерухомості дуже складно. При самостійному вирішенні таких суперечок особи часто допускають масу помилок, наприклад, не правильне складання позовної заяви, не подання необхідних доказів, пропуск позовної давності та ін, що негативно позначається на результатах розгляду такої суперечки. Саме адвокат з нерухомості допоможе вирішити такі суперечки із збереженням ваших інтересів, мінімізацією часу та фінансових витрат.
Наші адвокати та юристи по цивільним справам здійснюють супровід судових спорів щодо об’єктів нерухомості та завдяки знанням та досвіду ефективно відстоюють інтереси клієнтів.
Компенсація витрат на юридичні послуги
Спосіб оплати юридичних послуг визначається індивідуально. Ми ставимося з розумінням до кожного клієнта та обираємо оптимальний, для обох сторін спосіб оплати послуг.
Згідно з чинним законодавством України, у судовому процесі витрати, пов’язані з правовою допомогою адвоката, несуть сторони судового процесу. За результатами розгляду справи витрати на правову допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами відповідно до співвідношення задоволення позовних вимог.
Адвокатське Бюро «Добринь» дає всі документи, що закривають, для юридичних та фізичних осіб, необхідні для бухгалтерського обліку та відшкодування витрат на правову допомогу адвоката в судовому процесі. З прикладами повної компенсації витрат на правову допомогу можна ознайомитись на сторінці вартість послуг