АДВОКАТ З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ

 

Кожен українець щодня робить покупки та користується різними послугами. Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів», виробник товарів повинен надати покупцям товар належної якості із зазначенням інформації про його склад, дату виготовлення та строки зберігання (якщо вони є). Особа, яка надає послуги, також повинна надавати послуги належної якості у встановлений термін.

 

Якщо з певних причин товар не підійшов покупцю, він має право здійснити його повернення протягом 14 днів з моменту покупки або його отримання, якщо товар купувався дистанційно та був доставлений службою доставки. Для такого повернення покупець повинен пред’явити продавцю чек, який підтверджує його покупку, а товар повинен мати первісний вигляд із цільною биркою, упаковкою тощо. Якщо товар не відповідатиме цим критеріям, продавець має право не прийняти такий товар до повернення.

 

Нерідко виникають ситуації, коли права споживача порушуються несумлінним виробником, продавцем чи виконавцем: продається товар чи надаються послуги неналежної якості. У цьому випадку кожен має знати, що законодавством України права споживача захищені та куплений товар можна повернути, обміняти, або повернути гроші за такий неякісний товар чи послуги. Також, у разі поломки придбаного товару протягом гарантійного терміну, виконавець зобов’язаний безкоштовно здійснити ремонт такого товару або замінити несправну деталь за умови використання товару споживачем за призначенням. Крім цього, якщо внаслідок несумлінних дій продавця, виробника товарів чи виконавця послуг споживачеві завдано матеріальних чи моральних збитків – вони повинні його відшкодувати.

 

Для здійснення повернення або заміни товару, а також його гарантійного ремонту покупцю необхідно подати продавцю відповідну заяву, а продавець зобов’язаний скласти акт повернення товару або прийняти його на гарантійний ремонт.

У разі, якщо недобросовісний продавець чи виробник товару при усному зверненні відмовляється обмінювати чи повертати кошти за неякісний товар чи надану послугу, здійснювати обмін бракованої деталі товару або приймати його на гарантійний ремонт, покупцю необхідно звернутись до нього з претензією. У такій претензії мають бути викладені всі деталі спірної ситуації, зазначено коли саме було придбано товар чи отримано послугу, описано суть проблеми (необхідно описати чим саме товар чи послуга не відповідає стандартам якості) та викладено вимоги заявника – обміняти, замінити товар, прийняти на гарантійний ремонт чи повернути гроші за неякісний товар чи послугу. Іноді для того, щоб довести той факт, що товар не є якісним, необхідне проведення відповідної експертизи. Це особливо важливо для дорогих товарів. У такому разі копію висновку експерта про те, що товар є неякісним, необхідно додати до претензії разом з копією чека про його придбання.

 

Якщо після отримання претензії недобросовісний продавець, виробник товару чи виконавець послуги відмовляється від виконання своїх зобов’язань – для захисту своїх прав як споживача необхідно звернутись із позовною заявою до суду.

 

У разі виникнення спірних ситуацій щодо захисту прав споживачів найкраще звернутися до досвідченого адвоката, який відповідно до вимог закону підготує якісну претензію та позовну заяву, а також організує проведення експертизи та підбере всі необхідні докази. Не володіючи знаннями та досвідом у питаннях захисту прав споживачів, а також загальними юридичними знаннями, самостійно підготувати всі необхідні документи та представляти свої інтереси в суді досить складно, а допущені помилки можуть вплинути на результат розгляду спору не на користь споживача. Також адвокат допоможе стягнути з відповідача всі витрати на юридичну допомогу, які поніс споживач з вини продавця, виробника товару чи послуги.

АДВОКАТА З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ

  Збережіть свій час

  Ваш адвокат передзвонить, щоб дізнатися про деталі справи. Чесно пояснить, чи варто витрачати гроші на суд та які перспективи.

  Наші послуги з питань захисту прав споживача:

   

  • надання консультацій;
  • допомога у врегулюванні питання щодо захисту прав споживачів у досудовому порядку (проведення переговорів на користь клієнта, підготовка претензії, мирової угоди та ін. документів);
  • підготовка заяв та скарг до органів захисту прав споживачів;
  • підготовка позовної заяви та інших заяв та клопотань у судовому порядку;
  • подання інтересів клієнта у судах всіх інстанцій, органів виконавчої служби та інших державних органів;

   

  Завдяки багаторічному досвіду у веденні справ захисту прав споживачів наші адвокати по цивільним справам нададуть кваліфіковану допомогу та захистять ваші інтереси. Ми допоможемо замінити придбаний неякісний товар на товар належної якості, повернути витрачені кошти, а також відшкодувати завдані споживачеві матеріальні та моральні збитки.

   

  Компенсація витрат на юридичні послуги

  Спосіб оплати юридичних послуг визначається індивідуально. Ми ставимося з розумінням до кожного клієнта та обираємо оптимальний, для обох сторін спосіб оплати послуг.

  Згідно з чинним законодавством України, у судовому процесі витрати, пов’язані з правовою допомогою адвоката, несуть сторони судового процесу. За результатами розгляду справи витрати на правову допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами відповідно до співвідношення задоволення позовних вимог.

  Адвокатське Бюро «Добринь» дає всі документи, що закривають, для юридичних та фізичних осіб, необхідні для бухгалтерського обліку та відшкодування витрат на правову допомогу адвоката в судовому процесі. З прикладами повної компенсації витрат на правову допомогу можна ознайомитись на сторінці вартість послуг