fbpx

Досягнемо компенсації матеріальних збитків та моральної шкоди постраждалим у ДТП

зі страхової компанії або з винуватця ДТП

без передплати та ризиків

повний супровід юриста на всіх етапах

стягнення витрат на правову допомогу

    Збережіть свій час

    Ваш адвокат передзвонить, щоб дізнатися про деталі справи. Чесно пояснить, чи варто витрачати гроші на суд та які перспективи.

    Постраждали внаслідок дорожньо-транспортної пригоди?

    Дізнайтеся хто і в яких розмірах має компенсувати моральну шкоду та матеріальні збитки

    Шкода, заподіяна здоров'ю потерпілого
    Шкода, заподіяна здоров'ю потерпілого
    • шкода, пов’язана з лікуванням потерпілого
    • шкода, пов’язана з тимчасовою втратою працездатності постраждалим
    • шкода, пов’язана зі стійкою втратою працездатності постраждалим
    Шкода, заподіяна майну
    Шкода, заподіяна майну
    • Шкода, пов’язана з пошкодженням транспортного засобу
    • Шкода, пов’язана з фізичним знищенням транспортного засобу
    • Шкода, пов’язана з пошкодженням або фізичним знищенням дороги, дорожніх споруд та інших матеріальних цінностей

    Який розмір виплат ви зможете отримати?

    Страхова компанія (або МТСБУ) виплачує моральну шкоду, матеріальні збитки заподіяні життям і здоров’ю потерпілого в наступних лімітах

    У зв'язку з тимчасовою втратою працездатності
    У зв'язку з тимчасовою втратою працездатності

    Потерпілим відшкодовуються неотримані прибутки. Доходи потерпілого оцінюються в таких розмірах:

    • для працюючої особи – неотримана середня заробітна плата
    • для особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, – неотримані доходи, які обчислюються як різниця між доходом за попередній календарний рік та доходом, отриманим у тому календарному році, коли особа була тимчасово непрацездатною
    • для непрацюючої повнолітньої особи – допомога у розмірі не менше мінімальної заробітної плати
    Мінімальний розмір страхового відшкодування
    Мінімальний розмір страхового відшкодування
    • у разі встановлення I групи інвалідності – 36 мін з/п
    • у разі встановлення ІІ групи інвалідності – 18 мін з/п
    • у разі встановлення ІІІ групи інвалідності – 12 мін з/п
    • у разі визнання неповнолітньої (малолітньої) особи дитиною з інвалідністю – 18 мін з/п
    У зв'язку з лікуванням потерпілого
    У зв'язку з лікуванням потерпілого

    Відшкодовуються обґрунтовані витрати, пов’язані з доставкою, розміщенням, змістом, діагностикою, лікуванням, протезуванням та реабілітацією потерпілого у відповідній установі охорони здоров’я, медичним доглядом, лікуванням у домашніх умовах та придбанням лікарських засобів.

    • Мінімальний розмір страхового відшкодування за шкоду, пов’язану з лікуванням потерпілого, становить 1/30 розміру мінімальної заробітної плати за кожен день лікування, підтверджений відповідною установою охорони здоров’я, але не більше 120 днів.
    Шкода, пов'язана зі смертю потерпілого:
    Шкода, пов'язана зі смертю потерпілого:
    • дитині – до досягнення нею вісімнадцяти років (учня, студента – до закінчення навчання, але не більше ніж до досягнення нею двадцяти трьох років)
    • чоловікові, дружині, батькам (усиновлювачам), які досягли пенсійного віку, встановленого законом, – довічно
    • особам з інвалідністю – на строк їхньої інвалідності
    • одному з батьків (усиновлювачів) або дружину або іншому члену сім’ї незалежно від віку та працездатності, якщо вони не працюють та здійснюють догляд за: дітьми, братами, сестрами, онуками померлого, – до досягнення ними чотирнадцяти років
    • іншим непрацездатним особам, які перебували на утриманні потерпілого, – протягом п’яти років після його смерті.

    Страховик (МТСБУ) здійснює відшкодування особі, яка здійснила витрати на поховання та на спорудження надгробної пам'ятки. Загальний розмір такого відшкодування щодо одного померлого не може перевищувати 12 мінімальних заробітних плат.

    Залишіть контакти та домовтеся про консультацію
    Залишіть контакти та домовтеся про консультацію
    Можлива консультація онлайн без необхідності приїзду на офіс
    Можлива консультація онлайн без необхідності приїзду на офіс
    Підпишіть договір про надання послуг
    Підпишіть договір про надання послуг
    Забудьте про проблему та довіртеся професіоналам
    Забудьте про проблему та довіртеся професіоналам
    Страхова компанія (або МТСБУ) виплачує матеріальні збитки, заподіяні ДТП у таких випадках

    Відшкодовуються витрати, пов’язані з відновним ремонтом транспортного засобу з урахуванням зносу, включаючи витрати на усунення пошкоджень, зроблених навмисно з метою порятунку постраждалих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, з евакуацією транспортного засобу з місця дорожньо-транспортної пригоди до місця проживання власника або законного користувача транспортного засобу, що керував транспортним засобом у момент дорожньо-транспортної пригоди, або до місця здійснення ремонту на території України. Якщо транспортний засіб необхідно поважним причинам помістити на стоянку, до розміру шкоди додаються також витрати на евакуацію транспортного засобу до стоянки та плата за послуги стоянки.

    Якщо його ремонт технічно неможливий або економічно необґрунтований. Ремонт вважається економічно необґрунтованим, якщо передбачені згідно з аварійним сертифікатом (рапортом), звітом (актом) або висновком про оцінку, виконаним аварійним комісаром, оцінювачем чи експертом відповідно до законодавства, витрати на відновлювальний ремонт транспортного засобу перевищують вартість транспортного засобу до ДТП.

    Якщо транспортний засіб вважається знищеним, його власнику відшкодовується різниця між вартістю транспортного засобу до та після дорожньо-транспортної пригоди, а також витрати на евакуацію транспортного засобу з місця дорожньо-транспортної пригоди.

    Розмір шкоди, пов’язаної з пошкодженням або фізичним знищенням дороги, дорожніх споруд та інших матеріальних цінностей, визначається на підставі аварійного сертифікату, рапорту, звіту, акту або висновку про оцінку, виконану аварійним комісаром, оцінювачем або експертом відповідно до законодавства.

    10 років
    досвіду в адвокатурі
    92%
    успішних судових процесів
    100+
    закритих проваджень
    100+ млн
    стягнутих коштів
    Часті запитання наших клієнтів
    Можливо, ця інформація буде Вам корисною

    Офіс знаходиться у м. Дніпрі

    Ми працюємо по всій України. Сучасні технологій дозволяють надавати кваліфіковану правову допомогу без прив’язки до конкретного міста та здійснювати супровід судового процесу у будь-якому суді України. Наші клієнти знаходяться у м. Києві, Харкові, Дніпрі, Одеси, Запоріжжі, Полтаві, Ужгороді, Львові та в інших містах України.

    Договір укладається у письмовій формі. Наші юристи направлять проект договору зручними для Вас засобами електронного листування (viber, telegram, e-mail). Після узгодження проекту – два примірника договору буде Вам направлено у будь-який куточок України засобами компанії “Нова Пошта”. Після отримання двох примірників договору Ви маєте підписати один примірник та направити нам зворотнім листом. Якщо ви знаходитися за кордоном договір можна підписати електронним цифровим підписом за допомогою сервісу “Дія”.

    Вартість послуг на правову допомогу в кожній справі визначаються індивідуально. При формуванні вартості послуг враховується складність справи, обсяг часу необхідного для підготовки документів, ціна позову та інше.

    З приблизною вартістю базових послуг можна ознайомитися на сторінки вартість послуг

    Адвокати Адвокатського Бюро "Добринь" беруть на себе повний супровід постраждалих у ДТП

    Ведуть переговори з винуватцем та страховою компанією, домагаються справедливого відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди.

    P.S. Сумніваєтеся, чи потрібний Вам адвокат?

    Так, можна змиритися з поразкою – відпустити справу, прийняти це як факт та жити далі.

    Але у Вас є РЕАЛЬНИЙ шанс досягти справедливості та відстояти свої права! Тим більше, це зовсім не фантастика – наші адвокати вже втілили цю мрію для сотень клієнтів…

    Зробіть перший крок – домовтеся про зустріч, опишіть суть справи та дізнайтесь про свої шанси. Ми чекаємо вас.

    Відшкодування збитків при ДТП з винуватця

    Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди завжди виникає матеріальний збиток, який завдано учасникам такої ДТП. Потерпілій стороні може бути відшкодовано:
    • матеріальні збитки, завдані майну потерпілого (витрати на ремонт або збитки у зв’язку зі знищенням транспортного засобу та/або іншого майна потерпілого);
    • шкоду життю та здоров’ю (витрати на лікування, збитки, пов’язані з тимчасовою непрацездатністю та стійкою непрацездатністю потерпілого);
    • моральна шкода
    • витрати на оплату послуг адвоката, евакуатора, оплату незалежної експертизи тощо
    Відшкодувати таку шкоду постраждалій стороні може страхова компанія або особа, винна у ДТП. Дуже часто як страхова компанія, так і винуватець ДТП відмовляються відшкодовувати матеріальні збитки потерпілих добровільно, мотивуючи це не згодою з розміром збитків, пропуском термінів тощо. У такому разі потерпілий може звернутися до суду для винесення відповідного рішення та стягнення збитків у примусовому порядку.

    Стягнення матеріальних збитків зі страхової компанії

    З метою забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров’ю та/або майну потерпілих унаслідок ДТП та захисту майнових інтересів страхувальників здійснюється обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності.Для отримання страхової виплати потерпілий має вчинити такі дії:

    • не пізніше 3 робочих днів з моменту скоєння ДТП надати до страхової компанії повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, що подається за встановленою законом формою;
    • необхідно зберігати пошкоджене внаслідок ДТП майно у тому вигляді, в якому воно знаходилося після дорожньо-транспортної пригоди доти, доки уповноважений страховою компанією представник не огляне транспортний засіб. Якщо після закінчення 10-денного терміну представник страхової компанії не прибув до місця знаходження пошкодженого майна (не з вини потерпілого), потерпілий звільняється з обов’язку зберігати таке майно, може проводити незалежну експертизу та її ремонт;
    • протягом 30 днів з моменту скоєння ДТП до страхової компанії необхідно подати заяву про страхове відшкодування, виплата якої проводиться страховою компанією протягом 90 днів.

    Поширені причини, через які страхова компанія відмовляє у виплаті страхового відшкодування:

    • пропуск 3-денного терміну для звернення до страхової з повідомленням про ДТП;
    • відсутність у винної у ДТП сторони страхового поліса;
    • не згоду страхової компанії з розміром збитків, визначеним незалежним експертом;
    • залишення винної сторони місця ДТП тощо.

    В случае отказа страховой компании от выплаты страхового возмещения или же не согласия с размером ущерба, который определила страховая, потерпевшая сторона может обратиться с иском для рассмотрения данного спора в судебном порядке. Для підготовки позовної заяви до страхової компанії варто звернутися до адвоката, який завдяки знанням, кваліфікації та досвіду, враховуючи специфіку даної категорії суперечок, зможе захистити інтереси потерпілої сторони та досягти задоволення позовних вимог.

    Стягнення матеріальних збитків з винуватця ДТП

    Для відшкодування збитків, отриманих внаслідок ДТП, потерпілий також може звернутися до винуватця ДТП або власника транспортного засобу. Відповідно до ст. 1187 Цивільного кодексу України, шкода, заподіяна джерелом підвищеної небезпеки, якою є автомобіль, відшкодовується особою, яка на законній правовій підставі володіє цим транспортним засобом (право власності, договір оренди тощо). Таким чином, якщо винуватець ДТП є власником автомобіля (або взяв його в оренду), вимогу про відшкодування шкоди потерпілий подає безпосередньо до винуватця ДТП. Якщо ж автомобіль, яким керував винуватець ДТП належить іншій особі (фізичній чи юридичній), вимога про відшкодування збитків пред’являється до власника транспортного засобу.
    У цій нормі закону існують також винятки. Наприклад, якщо винуватець ДТП заволодів транспортним засобом, на якому скоїв ДТП, неправомірно, він зобов’язаний відшкодувати завдані збитки особисто. Якщо ж неправомірному заволодінню винуватцем транспортним засобом сприяло недбале ставлення власника до використання, зберігання або утримання такого транспортного засобу, збитки, отримані внаслідок ДТП, відшкодовуються потерпілій стороні солідарно винуватцем і власником транспортного засобу в частинах, які визначаються судом. збитків у повному обсязі, часткового відшкодування збитків (якщо сума збитків вища за ліміт, передбачений страховою виплатою), а також відшкодування моральної шкоди та витрат, пов’язаних з ДТП та кримінальним провадженням. може звернутися до суду з цивільним позовом про відшкодування шкоди в рамках кримінального провадження. У такому разі він звільняється від сплати судового збору за подання такої позовної заяви. Разом з винесенням судом обвинувального вироку, суд також винесе рішення щодо цивільного позову про відшкодування шкоди. документи, що підтверджують оплату ремонту транспортних засобів або іншого майна потерпілого, чеки про оплату за ліки, рецепти лікаря, витяги з історії хвороби, докази повної чи часткової, тимчасової чи постійної втрати працездатності тощо). Не маючи досвіду та необхідних знань, самому підготувати якісну позовну заяву про відшкодування шкоди досить важко. Саме тому ми рекомендуємо звернутися за допомогою до наших адвокатів з ДТП, які мають необхідний досвід у даній категорії справ.

    Стягнення моральної шкоди

    Відшкодування моральної шкоди внаслідок ДТП, що виникла внаслідок сильних душевних переживань та фізичних страждань, можна вимагати як з боку страхової компанії, так і з винної у ДТП сторони.Відшкодування моральної шкоди страховою компанієюВідповідно до закону, страхова компанія відшкодовує потерпілій (фізичній особі), здоров’ю якої завдано шкоди під час ДТП, моральної шкоди у розмірі 5% страхової виплати за шкоду, заподіяну здоров’ю. Як показує практика, найчастіше відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю, з боку страхової компанії полягає у відшкодуванні витрат на лікування потерпілого, підтверджених чеками, рецептами та іншими документами. Таким чином, чим більше доказів понесених витрат на лікування внаслідок ДТП надасть потерпілий, тим більший розмір моральної шкоди йому повинна відшкодувати страхова компанія. відшкодовує моральну шкоду, заподіяну смертю фізичної особи, її дружині (чоловіку), батькам (усиновлювачам) та дітям (усиновленим). Таке страхове відшкодування становить дванадцять мінімальних заробітних плат, встановлених законодавством України на день настання ДТП та виплачується всім близьким особам рівними частинами.Відшкодування моральної шкоди винуватцем ДТП:Якщо страхова виплата за відшкодування моральної шкоди потерпілому, на його думку, не покриває справжнього розміру моральної шкоди, потерпілий має право звернутися до винуватця ДТП (власника транспортного засобу) з вимогою відшкодувати йому різницю між фактичним розміром моральної шкоди та виплатою відшкодування моральної шкоди, отриманої страхової компанії У разі якщо відмови відшкодувати моральну шкоду в добровільному порядку, потерпіла сторона має право звернутися та позовом до суду для стягнення моральної шкоди з винної сторони у примусовому порядку. Для того, щоб суд задовольнив позовну заяву про стягнення моральної шкоди, необхідно підібрати відповідні докази та пояснення. У суді необхідно довести наявність причинно-наслідкового зв’язку між ДТП та фізичним болем та душевними стражданнями, які особа зазнала у зв’язку з протиправними діями винуватця ДТП щодо нього чи членів його сім’ї. Також суду необхідно надати протокол ДТП, витяг з історії лікарні або епікриз, лікарняний лист, рішення судово-медичного експерта та інші документи, що підтверджують завдання шкоди здоров’ю та фізичні страждання потерпілого. Згідно з нашою практикою, найчастіше судом вимоги про відшкодування моральної шкоди задовольняють . Багаторічний досвід і висока кваліфікація наших адвокатів з ДТП дозволяють домогтися відшкодування моральної шкоди в максимально можливих сумах, виходячи з кожного конкретного випадку. адвокатів з ДТП велика кількість виграшних справ у даній категорії суперечок, ми знаємо багато деталей та підводних каменів, на які варто звернути увагу для винесення позитивного для потерпілого рішення та відшкодування максимального розміру завданих моральних та матеріальних збитків, підготуємо якісну позовну заяву з необхідною доказовою базою, та представимо інтереси потерпілого усім стадіях судового процесу.