Скасування арешту з майна

 

Арешт майна – це обмеження права власника на відчуження, розпорядження чи користування його рухомим чи нерухомим майном, а як і грошима.

 

У яких випадках може бути накладено арешт на майно?

Причинами для накладення арешту на майно можуть бути: наявність заборгованості перед фізичними та юридичними особами, перед бюджетом, наявність майнових спорів, ситуація, коли майно є речовим доказом у кримінальній справі або заарештовано у зв’язку з порушенням власником кримінального законодавства.

 

Арешт майна в межах виконавчого провадження

 

Причинами для накладення арешту на майно можуть бути: наявність заборгованості перед фізичними та юридичними особами, перед бюджетом, наявність майнових спорів, ситуація, коли майно є речовим доказом у кримінальній справі або заарештовано у зв’язку з порушенням власником кримінального законодавства.

 

Наші адвокати надають допомогу при знятті арешту з майна боржника у виконавчому провадженні такими способами:

 • участь у переговорах між сторонами виконавчого провадження, підготовка мирової угоди між боржником та кредитором, подання інтересів боржника у суді під час затвердження судом такої мирової угоди;
 • оскарження рішення, на підставі якого видано виконавчий документ;
 • визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню у судовому порядку;
 • зняття арешту у разі порушення виконавцем процедури накладення арешту на майно боржника.

 

Арешт майна у межах кримінального провадження

 

Накладення арешту на майно та його конфіскація в рамках кримінального провадження відбувається у випадках:

 • необхідності забезпечення збереження майна, що є речовим доказом;
 • арешт та конфіскація майна, що належить особі, підозрюваній або обвинуваченій у скоєнні кримінального злочину, як покарання;
 • арешт та конфіскація майна, отриманого під час скоєння злочину;
 • арешт майна з метою забезпечення цивільного позову у межах кримінального провадження.

На практиці слідчі органи, а також судді часто допускають процесуальні порушення і можуть накладати арешт на майно без належних підстав.

 

Зняти арешт у рамках кримінального провадження можна двома способами:

 • звернутися до слідчого судді (суду) з клопотанням про зняття арешту;
 • оскаржити ухвалу слідчого судді (суду) про арешт майна в апеляційному порядку.

Наші адвокати детально вивчають усі обставини кримінальної справи для виявлення порушень процесуального законодавства та визначення найкращого способу зняття арешту у кожному конкретному випадку, готують необхідні документи для подання до суду, а також представляють інтереси власника майна у суді під час розгляду питання про зняття арешту.

 

Арешт майна як засіб забезпечення позову у межах цивільного, господарського та адміністративного процесу.

 

Часто арешт на майно особи, яка є відповідачем, накладається для забезпечення позову у цивільному, господарському чи адміністративному провадженні. Такий арешт провадиться з метою недопущення відчуження майна відповідача, яке є предметом спору, наприклад, при розподілі майна, спорах про визнання права власності тощо.

 

Для оскарження ухвали суду про накладення арешту на майно необхідно обґрунтувати та довести незаконність такого рішення, відсутність необхідності накладення арешту на таке майно, вказати на зміну ситуації у справі, внаслідок чого підстави для забезпечення позову зникли. Для зняття арешту з майна, накладеного в рамках забезпечення позову, можна звернутися з клопотанням до суду, який виніс ухвалу про накладення арешту, або оскаржити постанову про арешт майна в апеляційному порядку.

 

Маючи багаторічний досвід у питаннях зняття арешту з майна, накладеного як забезпечення позову, наші адвокати вивчать вашу ситуацію та підготують усі необхідні клопотання та скарги для зняття арешту з вашого майна.

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ ПО СКАСУВАННЮ АРЕШТІВ З МАЙНА

  Збережіть свій час

  Ваш адвокат передзвонить, щоб дізнатися про деталі справи. Чесно пояснить, чи варто витрачати гроші на суд та які перспективи.

  Обтяження майна

   

  Крім процедури арешту законом передбачено також процедуру обтяження майна – це заборона розпоряджатися та/або користуватися нерухомим майном, встановлений законом, актами уповноважених на це органів державної влади, їх посадових осіб або, що виник на підставі договору.

   

  Відповідно до законодавства, існує два різновиди обтяжень, а саме:

  • публічне обтяження – це обтяження майна, що виникає відповідно до закону чи рішення суду;
  • приватне обтяження – це обтяження, що виникає з договірних зобов’язань та встановлюється з метою забезпечення виконання зобов’язань боржника чи третьої особи перед обтяжувачем; а також виникає внаслідок передачі майна, право власності на яке належить обтяжувачу, у володіння боржнику, або з інших підстав, що обмежують право розпорядження майном обтяжувача чи боржника.

  Право винесення рішення про арешт майна, реєстрацію інших обтяжень мають:

   

  • суд;
  • нотаріус;
  • органи державної виконавчої служби;
  • Державна реєстраційна служба.

  Найбільш поширеними видами обтяжень майна є іпотека, застава, у т.ч. податкова застава, арешт, заборона відчуження. Такі обтяження як арешт майна чи заборона відчуження майна можуть накладатися з таких підстав: рішення суду (наприклад, рішення про накладення арешту на майно боржника), рішення державного виконавця (наприклад, арешт на нерухоме майно боржника); написи нотаріуса про накладення заборони відчуження нерухомого майна (наприклад, під час укладання договору іпотеки чи застави); договору, якими встановлюється обтяження речових прав (передача майна за договором лізингу чи комісії, передача майна управління, поступка права вимоги та інших.).

   

  Залежно від правових підстав накладення обтяження на майно, відрізняються і підстави для його зняття: нотаріальні дії; рішення суду; рішення органів Державної виконавчої служби; дії фізичних та юридичних осіб.

   

  Для оперативного та успішного скасування обтяження, необхідно вивчати кожен випадок індивідуально, щоб визначити відповідний спосіб зняття обтяження з майна. Після вивчення всіх документів, наші адвокати нададуть необхідні консультації, підготують усі підтверджуючі та процесуальні документи, можуть представляти інтереси клієнта у нотаріуса, суді, податкових органах та інших державних органах.

   

  Зняття арешту та обтяжень з майна – складний процес, у вирішенні якого допомога адвоката відіграє важливу роль. Наші адвокати проводять аналіз документів щодо кожного індивідуального випадку накладення арешту або обтяження на майно, надають необхідні консультації, розробляють стратегію зняття такого арешту або обтяження, готують усі необхідні процесуальні документи, а також представляють інтереси клієнта в судах, нотаріальних, податкових чи інших органах одержання позитивного результату.

   

  Компенсація витрат на юридичні послуги

  Спосіб оплати юридичних послуг визначається індивідуально. Ми ставимося з розумінням до кожного клієнта та обираємо оптимальний, для обох сторін спосіб оплати послуг.

  Згідно з чинним законодавством України, у судовому процесі витрати, пов’язані з правовою допомогою адвоката, несуть сторони судового процесу. За результатами розгляду справи витрати на правову допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами відповідно до співвідношення задоволення позовних вимог.

  Адвокатське Бюро «Добринь» дає всі документи, що закривають, для юридичних та фізичних осіб, необхідні для бухгалтерського обліку та відшкодування витрат на правову допомогу адвоката в судовому процесі. З прикладами повної компенсації витрат на правову допомогу можна ознайомитись на сторінці вартість послуг