ПОДІЛ МАЙНА ПОДРУЖЖЯ

 

Відповідно до законодавства, розділити майно, яке є спільною сумісною власністю подружжя, можна під час перебування у шлюбі, а також одночасно з розлученням або після розірвання шлюбу. Якщо після розлучення подружжя не здійснило поділ майна, воно продовжує вважатися їхньою спільною власністю, яку не можна буде подарувати, продати і т.д., без згоди колишнього чоловіка чи дружини.

 

Спільною власністю подружжя вважається майно, придбане подружжям під час перебування у шлюбі (крім речей індивідуального користування), незалежно від цього, що друге з подружжя у відсутності можливості заробітку (доходу) з поважних причин.

 

Спільною спільною власністю не вважається майно, отримане одним із подружжя до шлюбу, у подарунок або як спадок. Однак, якщо під час шлюбу таке майно було покращено (наприклад, зроблено ремонт у будинку чи квартирі), і його вартість суттєво збільшилася завдяки спільним трудовим чи фінансовим витратам подружжя, таке майно у судовому порядку може бути визнано спільною сумісною власністю подружжя.

 

При розділі спільного майна вважається, що подружжя має таке майно в рівних частинах, якщо інше не передбачено домовленістю між ними або шлюбним договором.

Спільно нажите подружжям майно ділиться натурі.

 

Поділ майна за згодою

 

Подружжя може поділити майно за взаємною згодою, уклавши при цьому відповідний договір про розподіл майна. При цьому, якщо в договорі обговорюється розділ квартири, будинку або іншого нерухомого майна, а також виділення частини нерухомого майна, такий договір має бути нотаріально засвідчений.

ДОПОМОГА АДВОКАТА ПРИ ПОДІЛУ МАЙНА

  Збережіть свій час

  Ваш адвокат передзвонить, щоб дізнатися про деталі справи. Чесно пояснить, чи варто витрачати гроші на суд та які перспективи.

  Розділ майна у судовому порядку

   

  Якщо між подружжям виникла суперечка щодо поділу майна, це питання вирішується в судовому порядку. Для цього одному з подружжя необхідно подати позовну заяву про поділ майна або вказати вимогу про поділ майна у позовній заяві про розірвання шлюбу.

   

  При винесенні рішення суд враховує інтереси чоловіка, дружини та дітей, а також суттєві обставини у справі.

   

  Незважаючи на те, що за загальним правилом подружжя має спільно нажите майно в рівних частках (по 1/2 частини кожен), суд має право відступити від цього правила за наявності суттєвих обставин, наприклад, якщо один із подружжя не дбав про матеріальне забезпечення сім’ї , Ухилявся від участі у утриманні дітей, приховав або пошкодив спільно нажите майно, витрачав його на шкоду інтересам сім’ї.

   

  За рішенням суду частина майна, що належить другому з подружжя, може бути збільшена, якщо з таким чоловіком або дружиною проживають неповнолітні, а так само непрацездатні повнолітні діти, за умови, що розмір аліментів, які вони отримують, не достатній для їх фізичного та духовного. розвитку, а також лікування.

   

  Неподільні речі, за загальним правилом, присуджуються одному з подружжя, якщо вони не домовилися про інше. Речі для професійних занять присуджуються тому з подружжя, який використовував їх для своєї професійної діяльності. При цьому їх вартість враховується при присудженні решти майна другому подружжю.

   

  У разі згоди одного з подружжя йому може бути присуджено грошову компенсацію його частини у праві спільної сумісної власності за умови внесення відповідної суми компенсації на депозитний рахунок суду.

   

  Для вимог щодо розподілу майна законом встановлено термін позовної давності. Якщо шлюб між подружжям не розірвано, позовна заява про поділ майна може бути подана у будь-який час без обмежень. Якщо ж подружжя розлучилося, вимога про поділ майна може бути подано протягом 3 років з моменту розірвання шлюбу.

   

  Законодавством так само врегульовано майнові відносини чоловіка та жінки, які не одружені. Якщо вони проживають однією сім’єю та ведуть спільне господарство, при цьому не перебуваючи у шлюбі між собою або з іншими людьми, майно, придбане за час їхнього спільного проживання, вважається спільно нажитим, якщо інше не встановлено договором між ними.

   

  Допомога адвоката при розподілі майна

  Як показує досвід, під час розлучення, а також за наявності взаємних претензій, подружжя рідко приходить до згоди у питаннях поділу майна та вирішення спору відбувається у судовому порядку. Справи про поділ майна можуть здаватися простими, однак, на практиці ситуація виявляється не такою простою. Часто виникає багато нюансів, які можуть вплинути на розмір частини одного з подружжя спільно нажитого майна. Не володіючи знаннями та досвідом, а так само перебуваючи у стані нервової напруги у зв’язку з сімейними проблемами, без допомоги сімейного адвоката подружжя може припуститися помилок, які вплинуть на результат поділу майна.

   

  • вивчення ситуації, документів та надання кваліфікованої юридичної консультації
  • проведення переговорів з другим чоловіком, пропозиція варіантів поділу майна, які влаштують обидві сторони;
   підготовка та супровід підписання договору про поділ майна. У багатьох випадках стає можливим вирішення спору між подружжям у досудовому порядку.
  • допомога у визначенні ринкової вартості майна на момент поділу;
  • підготовка позовної заяви з усіма необхідними доказами, які не дозволять порушити права нашого клієнта при винесенні судом рішення щодо розподілу майна;
  • підготовка інших процесуальних документів (заяви про вжиття заходів забезпечення, інші заяви, клопотання, скарги тощо);
   подання інтересів клієнта під час розгляду справи у суді;
   оскарження рішення суду, що не задовольняє позовні вимоги, в усіх інстанціях.

   

  Завдяки багаторічному досвіду ми надаємо висококваліфіковану допомогу у вирішенні питань щодо розподілу майна, а також інших категорій сімейних спорів. Ми забезпечуємо чесний поділ майна відповідно до норм законодавства для захисту прав своїх клієнтів.

  Компенсація витрат на юридичні послуги

  Спосіб оплати юридичних послуг визначається індивідуально. Ми ставимося з розумінням до кожного клієнта та обираємо оптимальний, для обох сторін спосіб оплати послуг.

  Згідно з чинним законодавством України, у судовому процесі витрати, пов’язані з правовою допомогою адвоката, несуть сторони судового процесу. За результатами розгляду справи витрати на правову допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами відповідно до співвідношення задоволення позовних вимог.

  Адвокатське Бюро «Добринь» дає всі документи, що закривають, для юридичних та фізичних осіб, необхідні для бухгалтерського обліку та відшкодування витрат на правову допомогу адвоката в судовому процесі. З прикладами повної компенсації витрат на правову допомогу можна ознайомитись на сторінці вартість послуг