Проведення незалежної оцінки пошкоджень автомобіля при ДТП у Дніпрі

 

Основна маса пошкоджень транспортних засобів відбувається внаслідок дорожньо-транспортних пригод.Також автомобіль може бути пошкоджений і внаслідок пожежі, стихійних лих, незаконних дій третіх осіб тощо. Відповідно до законодавства України, кожен власник транспортного засобу має отримати поліс страхування цивільно-правової відповідальності, що забезпечує покриття збитків під час аварії. Обов’язком страхової компанії є відшкодування збитків, отриманих внаслідок пригоди.

 

Для здійснення страхової виплати протягом 10 днів з моменту повідомлення страхової компанії про страховий випадок, представник страхової (експерт) повинен прибути до місця знаходження пошкодженого майна для вивчення пошкоджень транспортного засобу та оцінки збитків. Ні для кого не секрет, що страхові компанії не хочуть розлучатися зі своїми грошима і мінімізація виплат за страховими полісами – одне з головних завдань страховика. Саме тому експерти, які працюють у страхових компаніях, часто занижують розмір отриманої шкоди для зменшення розміру страхових виплат.

 

У яких випадках необхідно проводити незалежну оцінку пошкоджень автомобіля?

 

Якщо ви не погоджуєтесь з розміром певної страхової компанією шкоди, варто провести незалежну оцінку пошкоджень транспортного засобу. Ми рекомендуємо проводити незалежну експертизу у таких випадках:

 

 • вартість ремонту автомобіля вища, ніж страхова виплата;
  вартість ремонту перевищує ліміт відповідальності за ОСАЦВ;
  потерпіла сторона хоче звернутися до суду для стягнення збитків із винного боку;
 • винуватець ДТП бачить, що потерпіла сторона завищує розмір отриманих внаслідок ДТП збитків;
 • визначення розміру шкоди автомобіля від пошкоджень внаслідок стихійного лиха, пожежі, падіння снігу, будівельних конструкцій, дій третіх осіб тощо.

 

Внаслідок проведеної незалежної оцінки пошкоджень буде визначено таку інформацію:

 

 • ринкова вартість автомобіля до моменту ДТП чи іншого страхового випадку;
 • вартість ремонту транспортного засобу з урахуванням усіх отриманих ушкоджень;
 • на скільки зношені запчастини автомобіля;
 • якою стала вартість автомобіля після ДТП або іншого страхового випадку;
 • якщо автомобіль не підлягає ремонту – визначається вартість придатних залишків автомобіля та розмір грошової компенсації.

 

Результатом проведення незалежної оцінки пошкоджень автомобіля є висновок експерта, який містить висновки експерта щодо пошкоджень та розміру збитків, фото- та відеоматеріали експертизи.

 

На підставі оцінки такої незалежної експертизи можна вимагати від страхової компанії підвищити страхові виплати, а у разі відмови – звернутися зі скаргою до Моторно-транспортного бюро України та до суду для стягнення страхової виплати у примусовому порядку. Також результати незалежної оцінки автомобіля будуть основним доказом під час розгляду спору про стягнення завданих внаслідок ДТП збитків з винного боку.

 

Чому варто проводити незалежну оцінку пошкоджень автомобіля ?

 

Для можливості стягнення реальних збитків незалежна експертиза має бути проведена якісно та професійно, без помилок та неточностей, щоб її не можна було оскаржити та визнати недійсною.

 

Наші адвокати співпрацюють з кваліфікованими експертами, внесеними до реєстру атестованих судових експертів, які мають багаторічний досвід роботи та проводять незалежні експертизи відповідно до вимог законодавства. Завдяки нашій співпраці з одними з найкращих незалежних експертів, ви отримаєте експертний висновок з об’єктивною оцінкою розміру отриманих збитків у найкоротші терміни. Ми самостійно підготуємо всі необхідні документи для проведення незалежної оцінки збитків та організуємо проведення такої експертизи.

 

Після отримання результатів незалежної експертизи, щоб уникнути додаткових судових витрат, наші адвокати завжди звертаються до страхової для проведення переговорів та можливості досудового врегулювання спору. Для цього ми подаємо до страхової компанії офіційну претензію. Іноді вирішити питання про відшкодування збитків відповідно до проведеної незалежної оцінки вдається шляхом переговорів. У разі, якщо мирним шляхом врегулювати питання зі страховою не виходить – можна також подати скаргу на страховика до Моторно-транспортного бюро України. У разі відмови страхової компанії добровільно відшкодовувати розмір збитків, визначених незалежною експертизою, наші адвокати звертаються до суду для можливості примусового стягнення адекватної страхової виплати відповідно до проведеної незалежної оцінки. У цьому випадку ми самостійно готуємо всі необхідні документи, заяви та клопотання, представляємо інтереси власника транспортного засобу під час розгляду справи у суді, а за необхідності – оскаржуємо рішення суду першої інстанції в апеляційному та касаційному порядку.

 

Наша спільна робота з кваліфікованими експертами допомагає захистити інтереси клієнта та отримати максимально можливе відшкодування збитків від страхової компанії або винної сторони, отриманої внаслідок ДТП або іншої події.