fbpx
ЗАХИСТ АДВОКАТА ПО КРИМІНАЛЬНИМ СПРАВАМ ПО ДТП ст.ст. 286, 286-1 КК

 

Дорожньо-транспортна пригода – це досить неприємна ситуація, яка може статися з будь-яким учасником дорожнього руху, незалежно від дотримання водієм правил дорожнього руху, стажу водіння, віку або статі.

Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, що керують транспортними засобами, що спричинило нанесення потерпілому середньої тяжкості або тяжких тілесних ушкоджень, смерть потерпілого або загибель кількох осіб, можуть спричинити притягнення до кримінальної відповідальності відповідно до статті 286 КК України.

 

Кримінальне покарання може бути призначено:

 

  • штрафу (від трьох до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян);
  • виправних робіт терміном до трьох років;
    арешту терміном до шести місяців;
  • обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк до трьох років;
  • позбавлення волі на строк від трьох до дванадцяти років з позбавленням права керування транспортними засобами на строк до трьох років.

Чому варто звернутися до адвоката одразу ж після ДТП.

Кримінальне провадження з ДТП має свою специфіку і без допомоги адвоката, який має відповідний досвід і знання, винуватцю ДТП буде вкрай складно домогтися виправдувального вироку або вибору мінімального кримінального покарання.

 

У разі ДТП до адвоката найкраще звернутися відразу ж після цієї неприємної події. Вже на місці ДТП адвокат оцінить обстановку з правової точки зору, надасть необхідну консультацію, зафіксує всі необхідні моменти, які можуть виявитися важливими під час слідства, проконтролює співробітників поліції під час складання протоколу та схеми ДТП, щоб уникнути помилок та вказівки неправдивої інформації при їх оформленні, зможе зафіксувати дані свідків. Самостійно простежити за всіма цими питаннями особа-учасниця ДТП навряд чи зможе через перебування у стресовому стані, а також відсутність необхідних знань. Участь адвоката на даному етапі може допомогти не допустити порушення кримінальної справи, значно підвищити шанси на виправдання обвинуваченого у скоєнні ДТП або застосування мінімальних санкцій до нього.

 

При веденні кримінальної справи адвокат із ДТП аналізує матеріали кримінальної справи, підготовлені слідчими органами, ініціює пошук необхідних доказів, бере участь у допитах та процесуальних діях за участю клієнта, вивчає результати автотехнічної експертизи, проводить переговори з потерпілими тощо.

 

Адвокат може допомогти шляхом:

 

  • повного звільнення від кримінальної відповідальності шляхом встановлення відсутності порушення правил дорожнього, які залучили до створення ДТП
  • перекваліфікацію статті на м’якшу
    встановлення міри покарання, яка не передбачає реального позбавлення волі
  • закриття кримінальної справи шляхом примирення з потерпілою стороною

 

Проведення автотехнічної експертизи

Адвокат як сторона захисту відповідно до норм КК України має право ініціювати проведення автотехнічної експертизи у справі про ДТП, яка дає характеристику процесу ДТП, визначає його об’єктивні причини, поведінку окремих учасників тощо. Часто саме за допомогою експертизи вдається з’ясувати правдиві обставини ДТП і довести невинність клієнта або пом’якшити покарання.

У рамках кримінального провадження можуть бути проведені такі експертизи:

 

1. Експертиза обставин ДТП.

Проведення цієї експертизи шляхом аналізу всіх деталей події дає змогу відповісти на запитання:

  • визначити механізм дорожньо-транспортної пригоди;
    виявити швидкість руху авто та визначити його гальмівний шлях;
  • окреслити параметри руху транспорту до моменту події;
    чи відповідали дії учасників дорожньо-транспортної пригоди вимогам правил дорожнього руху;
  • чи мав водій технічну можливість запобігти ДТП;
    які пункти ПДР порушені і чи є причинний зв’язок між цими порушеннями та дорожньо-транспортною пригодою

 

2. Трасологічна експертиза.

Під час проведення трасологічної експертизи вивчають сліди, залишені під час дорожньо-транспортної пригоди, що дозволяє встановити причинно-наслідковий зв’язок аварії та визначити особу, винну у скоєнні ДТП. Під час проведення цієї експертизи обстежуються фрагменти транспортного засобу, що залишилися на дорозі, вивчається склад дорожнього ґрунту, сліди технологічних рідин тощо. Внаслідок проведення трасологічної експертизи експерт дає відповідь на запитання: наявність несправностей автомобіля на момент аварії, висновок про відповідність ступеня його пошкоджень характеру ДТП, оцінює реальний обсяг пошкоджень, отриманих під час аварії тощо.

 

3. Дорожньо-технічна експертиза.

Проведення дорожньо-технічної експертизи може допомогти довести, що причиною ДТП спричинило неналежний стан дорожньої колії та, як наслідок, відсутність вини підозрюваного/звинуваченого у скоєнні ДТП. Внаслідок проведення дорожньо-технічної експертизи можна відповісти на запитання:

  • визначити обставини ДТП;
    визначити параметри, що характеризують рух транспортних засобів дома ДТП;
  • чи була можливість запобігти ДТП з урахуванням стану дороги, погодно-кліматичних та інших умов на час ДТП;
  • які обставини сприяли виникненню ДТП;
    чи відповідає вимогам проектної документації ділянка
  • автомобільної дороги, на якій сталася ДТП;
    яка ймовірність виникнення дорожньо-транспортної пригоди через невідповідність дорожніх умов чинним стандартам.

4. Дорожньо-технічна експертиза.

Ця експертиза проводиться за незгоди підозрюваного/обвинуваченого з розміром матеріальних збитків, які заявляє для відшкодування потерпіла сторона.

ЗАХИСТ АДВОКАТА У КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ ПО ДТП

    Збережіть свій час

    Ваш адвокат передзвонить, щоб дізнатися про деталі справи. Чесно пояснить, чи варто витрачати гроші на суд та які перспективи.

    Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із примиренням винного із потерпілим.

    Якщо в результаті проведення досудового слідства нашим адвокатам стає зрозуміло, що притягнення клієнта до кримінальної відповідальності не уникнути, нашим головним завданням стає примирення клієнта з потерпілим.

     

    Відповідно до ст. 46 КК України, у певних випадках особа, яка вперше вчинила кримінальну провину або не тяжкий злочин, може бути звільнена від кримінальної відповідальності у разі примирення з потерпілим та відшкодування завданих йому збитків або заподіяної шкоди.

     

    У цьому випадку наші адвокати проводять переговори з потерпілою стороною для укладання найбільш вигідної для обох сторін угоди про примирення, а також підготовку самої угоди.

     

    Наші адвокати з ДТП мають відповідну кваліфікацію та великий практичний досвід, готові виїхати на місце скоєння ДТП у будь-який час, надати необхідні консультації та якісну правову допомогу під час оформлення ДТП, проведення досудового слідства, а також під час розгляду кримінальної справи про ДТП у суді . Ми забезпечуємо надійний захист своїх клієнтів.