Захист адвоката в адміністративному процесі (ст. 124 КУпАП)

 

У разі, якщо внаслідок порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху сталася ДТП, що спричинило ушкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд та іншого майна, без тілесних ушкоджень в учасників ДТП, винна особа може бути притягнуто до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 124 КУпАП. У цьому випадку на винну особу може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді:

 

Адміністративне стягнення у данному випадку може бути призначено як:

 

  • штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн.);
  • позбавлення права керування транспортними засобами терміном від шести місяців до одного року.

 

Чим важлива допомога адвоката по ДТП в адміністративному процесі

Співробітники поліції, які приїхали на місце ДТП, фіксують обставини ДТП, беруть пояснення у безпосередніх учасників та свідків, складають адміністративний протокол та схему ДТП. Надалі всі підготовлені документи передаються до суду для визначення винності особи у ДТП.

У даній категорії справ дуже важливу роль відіграє правильність складання протоколу та схеми ДТП, адже у разі, якщо до цих документів внесено не точні чи не правдиві відомості, це може спричинити визнання учасника ДТП винним та притягнення його до адміністративної відповідальності. Для виключення такого варіанта розвитку подій, після ДТП та під час складання протоколу, бажано присутність адвоката на місці події. Адвокат перевірить протокол та схему ДТП до підписання клієнтом та, завдяки знанням та досвіду, зверне увагу на ті речі та факти, які можуть допомогти у справі, про які учасник ДТП може і не замислитись.

Якщо ж адміністративний протокол та схема ДТП складено з помилками та порушеннями законодавства, шанси на непритягнення учасника ДТП до адміністративної відповідальності збільшуються. Наші адвокати з ДТП використовують кожну неточність та помилку, допущену під час підготовки протоколу та схеми ДТП, для визнання клієнта не винним у його вчиненні.

 

У протоколі про адміністративне правопорушення мають бути зазначені:

 

  • дата та місце його складання;
  • посада, прізвище та по батькові особи, яка склала протокол;
    відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення);
  • місце, час скоєння та суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, що передбачає відповідальність за дане правопорушення;
  • прізвище, адреси свідків та потерпілих, якщо вони є;
    прізвище, адреси свідків та потерпілих, якщо вони є;
    якщо внаслідок правопорушення заподіяно матеріальну шкоду, про це так само зазначається у протоколі;
  • інші відомості, необхідних вирішення справи.

Протокол про адміністративне правопорушення підписується особою, яка його склала, та особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, а також свідками та потерпілими за їх наявності. Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, може відмовитися від підпису протоколу, подати свої зауваження та пояснення до викладеного та мотиви відмови від підписання протоколу.

Дані вимоги до складання протоколу є обов’язковими, тому вищезазначені дані повинні бути відображені в протоколі.

 

Поширені помилки під час складання протоколу про ДТП:

  • не правильна вказівка дати та часу адміністративного правопорушення;
  • вказівка невірних даних свідків ДТП, відсутність їх підпису чи свідки взагалі не вказані;
  • неточна вказівка вулиці, де сталася ДТП.
    замість конкретного пункту Правил дорожнього руху, вказано загальний пункт правил дорожнього руху, який нібито порушив учасник ДТП, що не дозволяє визначити, у чому полягало порушення правил дорожнього руху з боку водія.

Поширені помилки у складанні схеми ДТП:

У схемі ДТП необхідно вказати точні відомості, що дозволяють відновити розміщення транспортних засобів після ДТП. При складанні схем часто присутні неточності, відсутність необхідної інформації про знаки дорожнього руху, розмітку, точки, що дозволяють точно встановити відстань автомобілів до розмітки, не вказують напрямок руху транспортних засобів, не відзначають гальмівний слід автомобілів, не точно визначають пошкодження автомобілів і т.д. Ці помилки можуть бути підставою для визнання учасника ДТП невинним у скоєнні адміністративного правопорушення.

 

Наявність помилок у документах спричиняє повернення судом матеріалів справи про ДТП для належного оформлення. Відповідно до ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення у справах, підвідомчих суду, може бути накладено не пізніше трьох місяців з дня скоєння правопорушення. Таким чином, якщо під час розгляду адміністративної справи про ДТП до суду суд надсилає матеріали справи до уповноваженого органу для усунення недоліків та належного оформлення документів, з урахуванням часу, необхідного для їхньої підготовки, це може призвести до закінчення тримісячного строку притягнення до адміністративної відповідальності.

 

Крім того, при розгляді адміністративного протоколу ДТП у суді так само часто трапляються порушення. Такі справи можуть розглядатися за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, хоча в матеріалах справи відсутні дані про її сповіщення належним чином про дату та місце судового засідання. Це є грубим порушенням законодавства та підставою для визнання рішення суду незаконним. Також при винесенні судового рішення суди не завжди повно з’ясовують фактичні обставини справи, що так само може бути причиною скасування рішення суду.

ЗАХИСТ АДВОКАТА В АДМІНІСТРАТИВНИХ СПРАВАХ ПО ДТП

    Збережіть свій час

    Ваш адвокат передзвонить, щоб дізнатися про деталі справи. Чесно пояснить, чи варто витрачати гроші на суд та які перспективи.

    Послуги, які надають адвокати з ДТП в адміністративному процесі:

     

    • надання консультацій;
    • виїзд до клієнта на місце ДТП. Вивчення обставин події, складених протоколу та схеми ДТП;
    • ініціювання складання адміністративних протоколів щодо інших учасників ДТП;
    • складання правової позиції;
    • подання інтересів клієнта до судів усіх інстанцій (збір необхідних доказів, підготовка пояснень, заперечень, клопотань, заяв, скарг тощо.).

    За нашими плечима велика кількість виграних справ про захист клієнтів в адміністративних справах з ДТП, тому кваліфікація та досвід наших адвокатів допоможуть захистити інтереси клієнта під час складання адміністративного протоколу на місці дорожньо-транспортної пригоди, а також під час розгляду справи у суді.