fbpx
арест на авто

Снят арест с автомобиля в уголовном деле по ст. 286 КК — ДТП с пострадавшими

Павлоградсткий горрайонный суд Днепропетровской области удовлетворил ходатайство адвоката по ДТП Добрыня Ярослава Алексеевича, снял арест с автомобиля причастному к ДТП с пострадавшими.

Уголовное производства открыто по ч. 2 ст. 286 КК Украины

Справа № 185/1735/20

Провадження № 1-кс/185/758/20

У Х В А Л А

21 травня 2020 року м.Павлоград

Слідчий суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Юдіна С.Г., за участю секретаря Мінарської О.А., розглянувши клопотання адвоката Добриня Ярослава Олексійовича в інтересах ТОВ «Автокредит Плюс» про скасування арешту майна,

В С Т А Н О В И В:

20 травня 2020 року адвокат Добринь Ярослав Олексійович в інтересах ТОВ «Автокредит Плюс» звернувся до суду з клопотанням, у якому просив скасувати арешт накладений ухвалою слідчого судді Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 11 березня 2020 року на автомобіль «МАЗДА-6» реєстраційний номер НОМЕР_1 , який на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу належить ТОВ «Автокредит Плюс», юридична адреса: м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 32. 

У обґрунтування поданого клопотання заявник посилається на те, що 11 березня 2020 року ухвалою Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області задоволено клопотання слідчого та накладено арешт на автомобіль «МАЗДА-6» реєстраційний номер НОМЕР_1 , який на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу належить ТОВ «Автокредит Плюс». У ході досудового розслідування слідчим було встановлено всіх учасників та очевидців дорожньо-транспортної пригоди та проведено ряд слідчих дій. Постановою слідчого від 30 квітня 2020 року кримінальне провадження № 12020040370000397 закрито на підставі п. 2 ч. 1 ст. 184 КПК України. На даний час відсутні загрози приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження майна на яке накладено арешт, немає необхідності проведення слідчий дій, отже арешт підлягає скасуванню. 

Заявник у судове засідання не з`явився, надав суду письмову заяву про розгляд справи без представника ТОВ «Автокредит Плюс» клопотання підтримав, просив скасувати арешт.

Слідчий у судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання без його участі не заперечує проти задоволення клопотання. 

Вивчивши зміст клопотання, з`ясувавши обґрунтування клопотання, наведені заявником, перевіривши надані заявником копії відповідних документів на підтвердження доводів, викладених у клопотанні, проаналізувавши та зіставивши вказане між собою та в сукупності, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження — судом. 

07 березня 2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020040370000397 внесені відповідні відомості за попередньою правовою кваліфікацією ч. 2 ст. 286 КК України.

07 березня 2020 року, о 19:05 годині, під час огляду місця дорожньо-транспортної події було оглянуто та вилучено автомобіль марки «МАЗДА — 6» реєстраційний номер НОМЕР_1 та автобус «РУТА — 41» реєстраційний номер НОМЕР_2 з механічними пошкодженнями передньої частини. 

Згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу № СХО19204 від 31.05.2016 року власником автомобіля марки «МАЗДА-6» є ТОВ «Автокредит Плюс», яке розташоване за юридичною адресою: м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 32. 

Транспортний засіб зберігається на території тимчасового тримання транспортних засобів Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області, що розташований по вул. Дніпровська, 10, міста Павлограда. 

Відповідно до постанови про визнання речовими доказами від 07.03.2020 року, автомобіль марки «МАЗДА — 6», реєстраційний номер НОМЕР_1 був визнаний речовим доказом у кримінальному провадженні № 12020040370000397. 

Ухвалою слідчого судді Павлоградського міськрайонного суду від 11 березня 2020 року на автомобіль був накладений арешт з забороною навідчуження,розпорядження такористування.

30 квітня 2020 року постановою слідчого з розслідування злочинів у сфері транспорту СВ Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області майора поліції Миколаєнка М.П. кримінальне провадження № 12020040370000397 від 07 березня 2020 року закрито на підставі п. 2 ч. 1 ст. 184 КПК України. 

Згідно ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Тобто, метою арешту, є зокрема, збереження речового доказу. 

Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 174 КПК України, арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано. 

З огляду на викладене, вважаю, що заявником доведено, що в подальшому застосуванні арешту майна відпала потреба.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 174, 372 КПК України, слідчий суддя

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання адвоката Добриня Ярослава Олексійовича в інтересах ТОВ «Автокредит Плюс» про скасування арешту майна, накладеного ухвалою слідчого судді від 11 березня 2020 року в рамках кримінального провадження, внесеного в ЄРДР за № 12020040370000397 від 07 березня 2020 року — задовольнити.

Скасувати арешт щодо заборони на відчуження, розпорядження та користування автомобілем марки «МАЗДА-6» реєстраційний номер НОМЕР_1 , який на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу належить ТОВ «Автокредит Плюс», юридична адреса: м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 32. 

Зобов`язати керівництво слідчого відділу Павлоградського ВП ГУНП України в Дніпропетровській області повернути ТОВ «Автокредит Плюс» тимчасово вилучене майно, а саме: автомобіль марки «МАЗДА-6» реєстраційний номер НОМЕР_1 , що знаходиться на площадці тимчасового тримання транспорту Павлоградського ВП, розташованого по вул. Дніпровська, 10 міста Павлограда. 

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчийсуддя   С.Г. Юдіна